top of page
Vyhledat

Martin Prokop - otevřít si lifternu byl můj sen

Budweisbarbell se nachází v Českých Budějovicích a je specifická pro silový trénink s volnými vahami. Zakladetelem je Martin Prokop, který má dlouholeté závodní zkušenosti a posilovna podle toho opravdu vypadá. Martinovi jsme se rozhodli položit několik otázek ohledně Budweisbarbell.


Jaký byl první impuls, kdy jsi se rozhodl otevřít lifterskou posilovnu?

Už od dob, kdy jsem se silovému trojboji začal věnovat bylo mým snem otevřít si lifterskou posilovnu. Dříve jsem cvičil v jednom fitku u nás v Českých Budějovicích, které bylo fajn, ale nějaké lepší vybavení pro přípravu na zavody tam bohůžel nebylo. Musel jsem dojíždět na těžké tréninky do Prahy a Jindřichova hradce, proto jsem se rozhodnul do něčeho takového jít.

Jaké jsou výhody oproti jiným posilovnám?

Největší výhoda jsou určitě stojany a osy ELEIKO, které se používají na velké většině soutěží pořádaných ČSST. Další výhoda je, že většina lidí, kteří nás navštěvují se silovému trojboji závodně, pomájí si a zárověň se tlačí navzájem dopředu. Také máme provoz 24/7, který je další velkou výhodou.


Jaké vybavení v posilovně máš, plánuješ prostory dále vylepšovat?

Základem jsou dva závodní stojany ELEIKO a jeden nobrand, ale podle závodních specifikací, závodní kotouče a závodní osy. Potom je to taková klasika: jednoručky do 50 kilogramů, polohovatelné lavice, vež s kladkami, GHR, hrazdy, klec, do které jsem nedávno nainstaloval monolift a v neposlední řadě beltsquat. V blízké době budeme také instalovat nové platformy a prostory postupně vylepšovat.


Pro koho je tvoje posilovna vhodná?

Rozhodně není podmínka, aby zájemce měl nejaké závodní ambice, ale rozhodně by měl cvičit spíše silovým způsobem. Myslím si, že pro kulturistický styl tréninku vhodní nejsme.


Koho kontaktovat kdybych v Budweisbarbell chtěl začít trénovat?

Kontatovat mě můžete na mém Facebooku: Martin Prokop, Instagramu @shrekpowerlifter nebo Instagramu @budweisbarbell155 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page